ניתוחים פלסטיים - NewMe

הגדלת חזה

דף הבית > ניתוחי חזה > הגדלת חזה
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה נחשב לאחד ההליכים הפופולאריים והשכיחים ביותר בקרב ניתוחים פלסטיים.

התאמה לניתוח הגדלת חזה
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
הגדלת חזה - מחירים

במרוצת הזמן, גורמים כגון גיל, גנטיקה, הריון ושינויי משקל עשויים לגרום לגודל ולצורת החזה להשתנות.

נשים רבות אשר אינן מרוצות מגודל החזה שלהן בוחרות לעבור ניתוחי חזה להגדלה, ובכך משיגות חזה מלא בעל צורה מוצקה יותר ומשפרות את הדימוי העצמי והרגשת הנשיות שלהן.

התאמה לניתוח הגדלת חזה

אף על פי שניתוח הגדלת חזה הוא הפופולארי ביותר בענף הרפואה האסתטית, אין להקל ראש בהחלטה לבצעו ובבחירת מנתח פלסטי בעל מוניטין וניסיון בתחום. ככלל, כל אישה הסיימה את גיל ההתבגרות, אשר אינה מרוצה מגודל שדיה או מצורתם, יכולה להגיע למרפאה לייעוץ עם מנתח פלסטי מומחה להגדלת חזה. במהלך הייעוץ תבחן ההתאמה של המטופלת בשני מישורים: הפיזי והרגשי.

ראשית, הרופא יקשיב ויבקש לדעת מדוע את מעוניינת לעבור את הניתוח, האם את שלמה עם החלטתך, לאילו תוצאות את מצפה ואיך היית רוצה להיראות לאחר הניתוח. שנית, ישאל הרופא שאלות בנוגע להיסטוריה הרפואית שלך ויבחן את מבנה גופך על מנת לקבוע אילו שתלים יכולים להתאים לך. חשוב מאוד לקחת את הזמן בשלב זה ולשאול כל שאלה העולה על דעתך ולהביע את רצונך באופן גלוי ופתוח. רק כך ניתן יהיה להגיע לתיאום ציפיות ריאליסטי לגבי תוצאות הניתוח ולהסיר חשש מליבך בנוגע למהלך הניתוח, ההחלמה והסיכונים הכרוכים בו.

הכנה לקראת הניתוח

לפני ניתוח הגדלת חזה תערך בדיקה גופנית למטופלת על מנת לקבוע את גודל השתלים וצורתם ואת טכניקת הניתוח המועדפת.

במהלך הבדיקה לקראת הניתוח יבחן המנתח את הפרמטרים הבאים:
 • צורת החזה - חזה שקוע וחזה בולט ישפיעו על גודל השתל ומיקומו.
 • מיקום הפטמה ביחס לשד - בדיקה פשוטה באמצעות סרגל מדידה על מנת לקבוע האם די בניתוח הגדלת חזה או שמא יש צורך קודם כל בניתוח הרמת חזה. לעתים, כאשר השד נפול מדי, הגדלתו בלבד תיצור מצב בו השתל יושב גבוה לעומת השד, שנותר נפול. על כן יש לבצע ניתוח משולב: הרמת והגדלת חזה יחד.
 • איכות העור ועובי הרקמה - עובי העור משפיע באופן ישיר על מיקום השתל; במקרה שהעור דק יעדיף הרופא להכניס את השתל אל מתחת לשריר החזה, על מנת למנוע מצב בו קפלים בשתל עצמו ייראו על פני העור.
 • בחירת סוג השתל וצורתו - השתל נבחר בהתאם לגיל המטופלת, קווי המתאר של גופה, מידת רקמת השד שלה, מידת החזה והמראה אותו היא מבקשת להשיג.
  סוגי מילוי לשתלי חזה:
  • שתלי מי-מלח - כיום שתלים אלה כמעט ואינם נמצאים בשימוש, משני טעמים; שכיחות גבוהה של דליפת הנוזל המתבטאת בהצטמקות השתל, לצד הסכמה כללית בעולם הרפואה, על פי ממצאים מאלפי מחקרים, כי הסיליקון הינו חומר בטוח למילוי שתלים.
  • שתלי סיליקון - השתל ממולא בסיליקון ג'ל בצמיגויות שונות: צמיגות נמוכה או צמיגות סמיכה מאוד – חצי קשיחה.
  צורת השתל:
  • שטוח/בולט - שתלים חצי-עגולים "קלאסיים", היוצרים מראה של חזיית "פוש-אפ".
  • בינוני - שתל חדש יחסית המשלב את תכונות השתל האנטומי, בצורה העגולה.
  • אנטומי - שתל בצורת אגס היוצר מראה שד טבעי יותר.
 • מיקום השתלים - שתלים לניתוח הגדלת חזה ניתן למקם בשני מקומות:
  • תת שרירי - שתל הממוקם בחלקו או כולו מתחת לשרירי החזה, כנגד קיר החזה.
  • תת-בלוטתי - שתל הממוקם מתחת לרקמת השד, אך מעל שרירי החזה.

מהלך הניתוח

ישנן שלוש טכניקות שונות לביצוע ניתוח הגדלת חזה, בהתאם למיקום החיתוך להכנסת השתל.

 • חתך קטן בחלקו התחתון של השד, בקפל השד.
 • חתך אראולה, לאורך הגבול העליון של הפטמה – הליך נפוץ ביותר במהלך ניתוחי הגדלת חזה.
 • חתך בקיפול הטבעי של בית השחי, כך לא נותרת כל צלקת על השד.

לאחר ביצוע החתך ירחיב המנתח את החתך בעזרת מדחק, על מנת לאפשר גישה נוחה לרקמת השד. מרבית שתלי תמיסת מלח ממולאים במהלך הניתוח ומוכנסים לגוף בעודם ריקים. צינורית המחוברת לפתח שתל החזה, מאפשרת למנתח פלסטי למלא את השתל. מאידך, שתלי הסיליקון ממולאים טרם החדרתם לגוף. לכן, שתלי סיליקון דורשים חתך גדול במעט, למרות שהחתך יהא בלתי נראה ככל שניתן.

סוג ההרדמה

ניתוח להגדלת חזה ניתן לעשות בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק, למרות שרוב ניתוחים פלסטיים בחזה נעשים בהרדמה כללית. המטופלת תהיה תחת ההרדמה פרק זמן של בין חצי שעה לשעה.

אחרי הניתוח

ההתאוששות אחרי ניתוח הגדלת חזה היא מהירה אצל מרבית המטופלות ובדרך כלל הן משוחררות לביתן כבר באותו היום, שעות ספורות לאחר הניתוח. אולם, מומלץ לבקש כמה ימי חופש מהעבודה על מנת לאפשר לגוף מנוחה נכונה ולמטופלת, זמן להתרגל לגופה החדש. על פי הנחיות הרופא, יש להימנע מהתמתחויות מיותרות, נשיאת משקלים כבדים ומומלץ להיעזר בחבר או קרוב משפחה.

תופעות לוואי וסיבוכים

ככל התערבות כירורגית, גם ניתוח להגדלת חזה כרוך בסיכונים מסויימים ונתון לתופעות לוואי. חשוב להכירם ולהבינם לפני הניתוח על מנת להגיע ליום הניתוח ללא חשש.

 • שטפי דם: שטפי דם וזיהומים אופייניים לכל ניתוח ובמקרה של ניתוח הגדלת חזה הינם מזעריים, כחצי אחוז מסך כל המקרים. במקרים נדירים יותר של זיהום קשה יש להוציא את השתל לתקופה של מספר חודשים. המטופלות מקבלות אנטיביוטיקה בעירוי לפני הניתוח על מנת שהגוף יהיה מוכן למקרה של זיהום.
 • דליפת השתלים: תוכן השתלים כיום הינו ג'ל קוהיסיב (לכיד) המונע דליפה, גם במקרה של ניקוב השתל. בשתלי מי-מלח קיימת סכנת דליפה אך היא אינה מהווה סכנה למטופלת, שכן תוכן השתלים הינו מי-מלח (סיילין) באותו ריכוז מלח אשר בגוף. בעיה נוספת הנה התכווצות קופסית המתבטאת בחוסר נוחות אצל המטופלת אשר לא מסכנת אותה. שכיחות התופעה כ- 5% והיא תלויה בתגובת הגוף של המטופלת. במקרים קיצוניים ניתן לפותרה על ידי ניתוח.
 • סכנת הרדמה מלאה: במקרה של הרדמה כללית ישנן הסכנות המתלוות לסוג זה של הרדמה, החמורה שבהן היא מטופל אשר אינו מתעורר ולמעשה נפטר, אולם מדובר בסיכון נדיר ביותר.

החלמה

כחלק מהליך החלמה מניתוח הגדלת חזה על המטופלת ללבוש מחוך רפואי או חזייה מיוחדת לצורך הענקת תמיכה, צמצום הנפיחות ושמירה על מיקום השתלים. המטופלת תוכל לחזור לעבודה בתוך שלושה עד שבעה ימים לאחר הניתוח. חשוב להימנע מכל פעילות מאומצת והרמת משאות כבדים למשך כשלושה עד ארבעה שבועות שעלולים להאט את קצב ההחלמה ולהזיק לשתלים.

תוצאות

המטופלת תוכל להבחין במראה תוצאות הגדלת החזה רק לאחר שהנפיחות נעלמה לחלוטין. חשוב להבין כי השדיים ימשיכו לחוות שינויי צורה במרוצת הזמן. עם זאת, תוצאות ניתוח הגדלת חזה הינן ארוכות טווח. פירוש הדבר, כי החזה ישמור על מראה מלא ומוצק יותר למשך השנים הבאות.

הגדלת חזה - מחירים

מחירי הגדלת חזה נעים בין 11,000 ש"ח ל- 23,000 ש"ח. טווח המחירים משתנה בהתאם לסוג השתל, גודלו וכמובן כל מנתח פלסטי רשאי לתמחר עלות ניתוח הגדלת חזה כראות עיניו.
למידע נוסף בנושא - הגדלת חזה מחירים. ולסיום, המלצה חמה שלנו היא לבצע השוואת מחירים מסודרת בין המרפאות השונות. פעולה פשוטה זו עשויה להעניק לכם מידע חיוני ביותר שכן דרכה תוכלו לגלות, מעבר לעלות הניתוח, על רמת האדיבות של המרפאה, רמת ההיגיינה, איכות המכשור וחדשנותו ופרטים חשובים נוספים. אגב, בירור העלויות מול המרפאות השונות, מהווה הזדמנות פז גם לבקש לדבר עם ממליצים שעברו אצלן הגדלת חזה.