ניתוחים פלסטיים - NewMe

הצמדת אוזניים

דף הבית > ניתוחי פנים > הצמדת אוזניים
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
הצמדת אוזניים
ניתוח הצמדת אוזניים השייך לתחום של ניתוחים פלסטיים הינו ניתוח אלקטיבי למטרה קוסמטית גרידא ואינו נעשה לשיפור איכות השמיעה.

התאמה לניתוח הצמדת אוזניים
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
הצמדת אוזניים - מחירים

בניגוד לניתוחים קוסמטיים אחרים, בהם מומלץ להמתין עד תום גיל ההתבגרות, ניתוח להצמדת אוזניים ניתן לבצע כבר בגיל מוקדם יחסית, שכן מנח האוזניים מתייצב בגיל צעיר ואינו משתנה עם השנים ועל כן ניתן לתקנו בשלב מוקדם ולחסוך את עוגמת הנפש ממנה עלול לסבול המטופל הצעיר.

התאמה לניתוח הצמדת אוזניים

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים ככלל נהוג לבצע רק עם תום גיל ההתבגרות, עת השלד ורקמות הסחוס מסיימים את התפתחותם, אולם אפרכסת האוזן יוצאת דופן בכך שהיא משלימה את תהליך צמיחתה בשלב מוקדם יחסית ועל כן ניתן לבצע ניתוח הצמדת אוזניים למעשה החל מגיל 6. יחד עם זאת, המומחים ממליצים להמתין מספר שנים על מנת שהילד יוכל להביע את דעתו באופן עצמאי וכן ישתף פעולה עם הצוות המנתח במהלך הניתוח, על כן נהוג לבצע את הניתוח בין גילאי 10-12.

ניתוח להצמדת האוזניים מתאים לכל מטופל הרואה בבולטות אזניו בעיה אשר הוא סובל ממנה מאד. השלב הראשון והחשוב ביותר לקראת ההחלטה על הניתוח הוא פגישת הייעוץ עם המומחה, במהלכה יוסבר התהליך וכן תבדק מידת התאמתו הפיזית והנפשית של המטופל.

הכנה לקראת הניתוח

בימים שלפני הניתוח יש להקפיד על ניקיון האוזניים על פי הנחיות הרופא וכן יש לערוך מספר בדיקות דם שגרתיות. כמו כן, יינתנו דגשים על התזונה ערב לפני הניתוח והנחיות לגבי איסוף שיער ארוך וכדומה. מטופלים הנוטלים תרופות, מעשנים, או בעלי היסטוריה רפואית מורכבת, יקבלו יעוץ בהתאם למצבם.

חשוב מאוד לדבר עם המנתח על התוצאה המבוקשת וחשוב להבין כי התוצאה הצפויה אינה תמיד סימטריה מושלמת אלא הקטנת בולטות האוזניים. הסימטריה בפרצוף ובגוף האנושי הינה רק למראית עין ולמעשה אין איבר זוגי בגוף המקיים סימטריה מוחלטת.

מהלך הניתוח

ניתוח הצמדת אוזניים נחשב לניתוח קל ואורך כשעה. המנתח מתקן פגם במבנה האפרכסת הגורם להרחקתה מהגולגולת ומתבטא בבלט. בהחסרת מעט סחוס מהאפרכסת המנתח למעשה מקרבה לגולגולת ותופר אותה במיקומה החדש. לאחר מכן נחבשות האוזניים בתחבושת הנכרכת מסביב לראש. לאחר שהתאושש, משוחרר המטופל לביתו עוד באותו היום.

סוג ההרדמה

הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה מקומית, אך במקרה של ילדים מועדפת אפשרות ההרדמה הכללית בשל הקושי שלהם בשיתוף פעולה במהלך הניתוח.

אחרי הניתוח

לאחר הסרת התחבושות האזור עשוי להיות עדיין נפוח ורגיש עם שטפי דם נראים לעין. חשוב לזכור כי אלה ייספגו מעצמם ואינם מצריכים טיפול. במידה וישנם כאבים ניתן לקבל מהרופא מרשם למשככי כאבים.

תופעות לוואי וסיבוכים

ניתוח הצמדת אוזניים, ככל התערבות כירורגית, אינו נטול סיבוכים, אולם אלה מינימליים ואינם שכיחים.

להלן תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בניתוח:
  • אוזניים הצמודות מדי לראש.
  • התעבות צלקת במקום החתך הנסתר מאחורי האוזן.
  • היקוות המטומה תת עורית (שטף דם) זמנית המחייבת ניקוז.
  • הזדהמות הסחוס.
  • פרימת התפרים טרם הגלדת החתך, הגורמת לאוזן לשוב למיקומה המקורי.
  • אסימטריה במנח האוזניים.
  • במקרה של הרדמה כללית ישנן הסכנות המתלוות לסוג זה של הרדמה, החמורה שבהן היא מטופל אשר אינו מתעורר ולמעשה נפטר, אולם מדובר בסיכון נדיר ביותר.

החלמה

המטופלים מתבקשים שלא להסיר את התחבושות כשלושה-ארבעה ימים לאחר ניתוח הצמדת אוזניים ולא להרטיבן. לאחר תקופה זו יוחלפו התחבושות בחבישה קלה יותר וכעבור שבוע יש לסור למרפאה, להסרת התפרים. על מנת למנוע חזרה של האוזן למקומה לאחר הניתוח מומלץ לחבוש סרט (כמו סרט לספיגת זיעה בשעת אימון) למשך חודש ימים, בלילה. מטופלים מבוגרים יוכלו לשוב לפעילות כעבור כחמישה ימים. למטופלים צעירים מומלץ להמתין שבוע. יש להימנע מפעילות העלולה לפגוע באפרכסת במשך חודש ימים.

תוצאות

אי אפשר לדבר על ניתוחים פלסטיים בלי לדבר על הפן הרגשי-חברתי הכרוך בהם. מבחינה זו, ניתוח להצמדת האוזניים אינו יוצא דופן. אוזניים בולטות, לא פרופורציונאליות או לא סימטריות, עלולות להוות מקור ללעג ודחייה חברתית עד כדי ערעור הביטחון העצמי של המטופל, צעיר כמבוגר. התופעה ניכרת יותר בקרב בנים, שלרובם תספורת קצרה, המבליטה עוד יותר את האוזניים – ובניגוד לנשים הסובלות מחזה קטן, אין להם כיצד להסוות או להסתיר זאת. לאחר ניתוח הצמדת אוזניים מעיד הרוב המוחלט של המטופלים על שיפור ניכר ביחס שלהם לעצמם וביחס של הסביבה אליהם.

הצמדת אוזניים - מחירים

מחירי ניתוח הצמדת אוזניים נעים בין 9,000 ש"ח ל-13,000 ש"ח. המחיר יקבע ע"י אותו מנתח פלסטי אצלו תבחרו לעבור את הניתוח. ישנם מנתחים פלסטיים אשר יגבו עלות גבוהה יותר ממנתחים אחרים. כדאי מאוד לברר על מחירים מוזלים דרך קופות החולים.

>> למידע נוסף על מחירי ניתוחים פלסטיים <<