ניתוחים פלסטיים - NewMe

הקטנת חזה

דף הבית > ניתוחי חזה > הקטנת חזה
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
הקטנת חזה
ניתוח הקטנת חזה, אחד מיני ניתוחים פלסטיים בחזה, ודאי אינו פופולארי כמו ניתוח הגדלת חזה, אולם ישנו מספר לא מבוטל של נשים הסובלות מחזה גדול וכבד, העלול לגרום לכאבים, בעיות גב וכן חוסר שביעות רצון מהמראה החיצוני הכללי של החזה שלהן.

התאמה לניתוח הקטנת חזה
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
הקטנת חזה - מחירים

מטרת הניתוח להקטנת חזה היא להכניס את השדיים לפרופורציות עם שאר הגוף על ידי הסרת שומן ועור מהשדיים ועיצובם מחדש.

התאמה לניתוח הקטנת חזה

ככלל, כל אישה הסובלת מגודל וכבדות שדיה יכולה להיות מועמדת לניתוח להקטנת חזה. לרוב, הניתוח לא נעשה לפני תום גיל ההתבגרות, אולם במקרים קיצוניים, בהם השדיים גורמים לסבל גדול, בין אם פיזי או נפשי, ניתן יהיה לנתח גם בגיל צעיר יותר. יש לציין כי ניתוח הקטנת חזה אינו מומלץ לנשים הרוצות להניק בעתיד.

חשוב לדון עם הרופא המנתח בפתיחות ובכנות על מנת לתאם ציפיות לגבי התוצאה המבוקשת. מראה החזה הוא עניין אינדיבידואלי לכל מטופלת וכן לכל רופא נקודת מבט שונה על גודל החזה וצורתו. הרופא יבחן גורמים כגון גיל, גודל, צורה, מבנה גוף ואלסטיות העור, אשר לכולם השפעה על הניתוח. הרופא יסביר את ההליך הרפואי וימליץ על אחת משתי הטכניקות לביצוע הניתוח, בהתאם למטופלת.

הכנה לקראת הניתוח

נשים מעל גיל 40, או עם הסטוריה רפואית משפחתית, יתבקשו לעבור בדיקת ממוגרפיה לפני הניתוח. כמו כן, הרופא ייתן הנחיות בנוגע לאכילה, שתייה, עישון ונטילת תרופות לפני הניתוח.

ניתוח הקטנת חזה על פי רוב אינו מצריך עירוי דם. עם זאת, במידה ומדובר בהסרה משמעותית של רקמת השד, יתכן והרופא ימליץ על אגירת דם המטופלת לפני הניתוח, כך שבמידת הצורך ניתן יהיה לתת לה עירוי של דמה שלה.

מהלך הניתוח

ישנן מספר טכניקות לביצוע ניתוח הקטנת חזה הנבדלות אחת מן השנייה במיקום וגודל הצלקות. השיטה הישנה, המותירה צלקת ארוכה בקפל התת-שדי, כמעט ואינה בשימוש כיום.

הטכניקה הנפוצה ביותר נעשית על ידי חיתוך בצורת עוגן מסביב להילה, בקו העוקב מטה אחר הפיתול הטבעי של קפל השד. המנתח מסיר רקמת בלוטות, שומן ועור עודף וממקם את הפטמה בהתאם לצורת השד החדשה. המנתח תופר סביב ההילה במאונך כלפי מטה, ולאורכו של קפל השד התחתון בטכניקה הממזערת כפי הניתן את הצלקת האנכית.

במידה שניתן להסתפק בהסרת רקמה שומנית בלבד, הרופא יקטין את גודל השד באמצעות שאיבת שומן (כניסה דרך אזור השחי), כך שייוותרו צלקות מעטות ככל הניתן.

סוג ההרדמה

ניתוח הקטנת חזה נמשך בין 2-4 שעות ומבוצע בהרדמה כללית.

אחרי הניתוח

לאחר הניתוח השדיים נחבשים בתחבושת אלסטית או בחזיה רפואית על מנת למנוע תזוזה מיותרת וכן על מנת למנוע התנפחות יתר. במקרים מסויימים יש צורך בנקז – צינורת דקה היוצאת מכל שד על מנת לאפשר ניקוז של דם ונוזלים. צינורית זו תוסר כמה ימים אחרי הניתוח, עם הסרת התחבושות. אולם, הרופא יבקש כי תמשיכי ללבוש את התחבושת האלסטית או החזיה הרפואית במשך כמה שבועות לאחר הניתוח. עור השדיים יהיה יבש מאד לאחר הניתוח.

חשוב מאוד להקפיד על שמירה על יובש באזור התפרים ועם זאת, מומלץ למרוח קרם לחות מספר פעמים ביום על העור היבש. התפרים יוסרו כשלושה שבועות לאחר הניתוח. בימים הראשונים שלאחר הניתוח טבעי שתחושי כאבים ואי נוחות. ניתן לבקש מהרופא משככי כאבים במרשם.

תופעות לוואי וסיבוכים

ככל פעולה כירורגית, גם בניתוח הקטנת חזה ישנם תופעות לוואי וסיבוכים שמוטב להכיר מראש. בניגוד לניתוחים פלסטיים אחרים, בניתוח להקטנת חזה קשה לצפות מראש את התוצאה ועל כן ישנו סיבוך די שכיח של א-סימטריה בין השדיים או במיקום הפטמות עליהם. על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות, מוטב לשאול את הרופא על כך מבעוד מועד.

סיבוכים נוספים :
  • דימומים קלים.
  • זיהומים בחתך עצמו או בעור השד סביב לו. לרוב מגיבים טוב לטיפול אנטיביוטי, בהינתן גילוי מוקדם.
  • תופעה שכיחה וקלה יחסית היא פתיחת תפרים חלקית שעלולה להציק למטופלת.
  • במקרה של הרדמה כללית ישנן הסכנות המתלוות לסוג זה של הרדמה, החמורה שבהן היא מטופלת אשר אינה מתעוררת, אולם מדובר בסיכון נדיר ביותר.

החלמה

החלמה מניתוח הקטנת חזה עשויה להימשך עד שישה שבועות ועלולה להיות מלווה בכאבים וברגישות על פני כמה חודשים. כמו כן, עלולים להתפתח זיהומים ודלקות באזור ולכן יש להקפיד על מעקב רפואי ולהישמע להוראות הרופא. כאבים יכולים להופיע עם הווסת הראשונה לאחר הניתוח וכן באופן אקראי במשך כמה חודשים לאחר הניתוח. מומלץ להמנע מקיום יחסי מין למשך כמה שבועות. בנוסף, יש להימנע מפעילות גופנית מוגזמת ומהרמת משקלים מעל הראש.

תוצאות

מרבית הניתוחים להקטנת חזה עוברים בשלום ומזכים את המטופלת בחזה יפה ובשיפור בריאותה. אולם, יש להזכיר כי גם מנתח פלסטי מומחה יתקשה לצפות מראש את תוצאות ניתוח הקטנת חזה ועל כן ישנם מקרים של א-סימטריה שיש צורך לתקנם. חשוב מאוד לדון עם הרופא בסוגיה זו לפני הניתוח על מנת להסיר חשש מיותר.

הקטנת חזה - מחירים

מחירי הקטנת חזה נעים בין 18,000 ש"ח ל- 25,000 ש"ח. טווח המחירים משתנה בהתאם למנתח.