ניתוחים פלסטיים - NewMe

הרמת חזה

דף הבית > ניתוחי חזה > הרמת חזה
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
הרמת חזה
ניתוח הרמת חזה, אחד מכמה סוגים של ניתוחים פלסטיים בחזה לנשים, נותן מענה לתופעה של נפילת השדיים כתוצאה מגיל, תורשה, ירידה דרסטית במשקל, שדיים כבדים, הריון והנקה, או אלסטיות העור.

התאמה לניתוח הרמת חזה
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
הרמת חזה - מחירים

הניתוח מורכב מהסרת עודפי העור, הרמת הפטמה והעטרה למקומן הטבעי ועיצוב החזה למראה זקוף ומוצק.

ישנם מקרים בהם מומלץ לשלב בין ניתוח הרמת חזה לניתוח הגדלת חזה (או הקטנת חזה) אשר ניתן לבצע באותו הליך. עיצוב ומילוי נפח השד, בנוסף להרמתו, מעניקים למטופלת מראה צעיר ומוצק יותר.

התאמה לניתוח הרמת חזה

שדיה של אישה הם חלק מנשיותה, על כן שינויים בשדיים עלולים לגרום לה לחוסר שביעות רצון ולתחושה של איבוד חלק מהנשיות וחיוניות הנעורים. בדומה לאיברים אחרים בגוף, השדיים עוברים שינויים לאורך השנים וחזה נשי שהיה בעבר מוצק וזקוף, מתחיל בשלב מסויים ליפול ולהדלדל ולהיראות רפוי וכבד. ניתוח להרמת חזה יכול לסייע להשיב לחזה את מראהו הצעיר ולהשיב למטופלת את תחושת שביעות הרצון מגופה ונשיותה.

ככלל, כל אישה יכולה לעבור ניתוח להרמת חזה, אולם המועמדת האידיאלית לניתוח היא אישה בעלת חזה קטן או בינוני, שכן תוצאות הניתוח במקרה שלה יאריכו ימים. במקרה של אישה בעלת חזה גדול וכבד, מטבע הדברים, כח הכבידה יעשה את שלו והחזה שלה עלול לשוב למצבו הנפול תוך זמן קצר יותר. כמו כן, מומלץ לדחות את הניתוח עד לאחר סיום כל ההריונות וההנקות, שעשויות לגרום לחזה לצנוח בשנית. בכל אופן, ניתוח הרמת חזה אינו פוגע בצינוריות החלב ובפטמה, כך שהוא לא אמור להשפיע על ההנקה.

בפגישת היעוץ הראשונה, המנתח יבדוק אם החזה שלך אכן עונה על ההגדרה של חזה נפול, דהיינו: גובה הפטמה נמוך מהקפל התת שדי. כמו כן, הוא ישאל שאלות על מנת להבין את ציפיותייך מהניתוח ויסביר לך על ההליך. חשוב מאוד להקשיב לעצת הרופא ולשאול את כל העולה על דעתך באופן גלוי ופתוח בכדי לערוך תיאום ציפיות ריאליסטי. יתכן שהרופא ימליץ לך לשלב ניתוח הגדלת או הקטנת חזה עם ניתוח להרמת חזה, בשביל להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

הכנה לקראת הניתוח

כהכנה לקראת ניתוח הרמת חזה הרופא יבקש ממך לעשות בדיקות דם מלאות וכן ינחה אותך לגבי אכילה, שתייה, עישון ונטילת תרופות לפני הניתוח. נשים מעל גיל 40, או עם היסטוריה רפואית משפחתית, יתבקשו לבצע בדיקת ממוגרפיה, צילום חזה וא.ק.ג.

אם את מתכננת להניק בעתיד, הודיעי על כך למנתח. גם במידה וחלית זמן קצר לפני הניתוח עלייך ליידע את הרופא ולדחות את הניתוח. כמו כן, אין לקבוע את הניתוח בזמן המחזור החודשי.

מהלך הניתוח

קיימות ארבע טכניקות הרמת חזה בסיסיות כאשר הנפוצה בהן היא חיתוך בצורת עוגן המתחקה אחר קווי המתאר הטבעיים של השד.
  1. טכניקת חצי-סהר: חיתוך לאורך גבול האראולה. טכניקה זו נעשית בחדירה מינימאלית שמשיגה הרמה מעטה ומתאימה לנשים עם שדיים קטנים או צניחת שד קלה.
  2. טכניקת הסופגנייה: חיתוך סביב האראולה. טכניקה זו גם היא נעשית בחדירה מינימאלית שמשיגה הרמה מעטה ומתאימה לנשים עם שדיים קטנים או צניחת שד קלה.
  3. טכניקה אנכית: חתך בצורת V שעובר סביב ראש האראולה ויורד בקו האמצע בין השדיים. למרות שהליך זה הוא מעט חודרני יותר, הוא משיג דרגה גבוהה של הרמה ומתאים לנשים עם שדיים גדולים יותר וצניחת שד בינונית עד גדולה.
  4. טכניקת העוגן: חתך בצורת עוגן שעובר סביב ראש האראולה ובצד החיצוני של צידו התחתון של השד. למרות שטכניקה זו היא החודרנית ביותר, היא משיגה את דרגת ההרמה הגבוהה ביותר של הרמת חזה ומתאימה לנשים עם שדיים גדולים וצניחת שד גדולה.

סוג ההרדמה

ניתוח הרמת חזה נמשך בין שעה לארבע שעות בהתאם לכל מקרה ונעשה בהרדמה מלאה.

אחרי הניתוח

אחרי ניתוח פלסטי להרמת החזה יתכן כי תחושי כאב, נפיחות או אי נוחות מסוימת. אלה הן תופעות נורמליות לחלוטין, גם אם לא נעימות. הרופא יבקש ממך ללבוש מחוך רפואי המסייע להפחתת הנפיחות, לעתים אף במשך כמה שבועות. צינוריות הניקוז יוסרו מספר ימים לאחר הניתוח וכמוהן גם התחבושות. יש להקפיד שלא להסירן, להזיזן או להרטיבן. תפרים שאינם מתמוססים יוסרו לאחר כשבועיים.

תופעות לוואי וסיבוכים

ככל התערבות כירורגית, גם ניתוח הרמת חזה אינו חף מסיבוכים ותופעות לוואי. הסיבוכים ותופעות הלוואי הקשורים בניתוח הגדלת חזה רלוונטיים גם לניתוח זה, לרבות הסכנות הנדירות של הרדמה מלאה. חשוב להכירן לפני הניתוח ולשאול את הרופא המומחה על מנת להגיע לניתוח ללא כל חשש.
  • דימומים קלים שרק במקרים נדירים מצריכים ניקוז.
  • זיהומים בחתך עצמו או בעור השד סביב לו. לרוב מגיבים טוב לטיפול אנטיביוטי, בהינתן גילוי מוקדם.
  • תופעה שכיחה וקלה יחסית היא פתיחת תפרים חלקית שעלולה להציק למטופלת. רק במקרים נדירים תצריך הוצאת שתלי הסיליקון.
  • צלקות - על אף שהרופא יעשה כל שביכולתו לצמצם ככל האפשר את ההצטלקות, לא ניתן לחזות מראש כיצד תגיב כל מטופלת ומטופלת. אולם, בטיפול מתאים ניתן לשפר את בולטות הצלקות.
  • אסימטריה הנובעת מהשינוי בגודל השד ובמיקום מחדש של הפטמה. חשוב לזכור כי הגוף האנושי אינו סימטרי מלכתחילה ורק במקרים קיצוניים יהיה צורך בניתוח תיקון.

החלמה

ההחלמה מניתוח הרמת חזה הינה תהליך הדרגתי ומוטב לקחת את הזמן ולהקשיב לגופך. גם אם תקומי ממיטתך לאחר יום, מומלץ שלא לשוב לעבודה לפני חלוף שבוע ולהיעזר בחבר או בן זוג בימים הראשונים. יש להימנע ממאמץ גופני וקיום יחסי מין על פי הנחיות הרופא. במידה ואת מזהה תופעה שלא הוסברה לך על ידי הרופא, אל תהססי ליצור עמו קשר.

תוצאות

ניתן להבחין בשינוי דרמטי בצורת השדיים כבר בתום הניתוח. חשוב לזכור כי השדיים ימשיכו להשתנות ככל שהנפיחות תפחת ולמעשה, יתכן ותעבור שנה שלמה לפני שיראו התוצאות הסופיות. למרות שישארו צלקות קבועות מההרמה, הן ידהו לאט לכדי קווים לבנים ודקים.  

חשוב לדעת:
אם נכנסים להריון לאחר ניתוח הרמת החזה, השפעות ההיריון וההנקה עלולות לפגוע בתוצאות הרמת חזה ולגרום לשדיים ליפול ולשנות צורה. כמו כן, תוצאות הניתוח אינן נשארות קבועות ומושפעות על ידי גיל, כח הכבידה ואובדן אלסטיות העור לאורך השנים.  

הרמת חזה - מחירים

מחירי הרמת חזה נעים בין 18,000 ש"ח ל- 29,000 ש"ח. לכל מנתח פלסטי ישנה הזכות לתמחר עלות ניתוח הרמת חזה כראות עיניו. כמו כן, המחיר משתנה במידה והניתוח נעשה בשילוב עם ניתוחים פלסטיים להגדלת או הקטנת חזה.