ניתוחים פלסטיים - NewMe

מנתח פלסטי

דף הבית > מנתח פלסטי
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
החלטתם לשפר את מראה גופכם או לתקן פגם כלשהו ולעבור ניתוח פלסטי? חשוב לדעת שניתוחים פלסטיים הם ניתוחים לכל דבר. מדובר בפעולה פולשנית המתבצעת תחת הרדמה כללית או מקומית, עם שינוי שיכול להיות בלתי הפיך ותהליך החלמה לא פשוט. לכן, יש לבחור מנתח פלסטי תחת שיקול דעת וזהירות מרבית, כמו לכל ניתוח רפואי באשר הוא.

מי רשאי לבצע ניתוח פלסטי?

השאיפה היא כי ניתוח למטרות אסתטיות יבוצע ע"י מנתח פלסטי מומחה החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. נשמע פשוט? אז מסתבר שלא. במדינת ישראל מותר לכל רופא אשר סיים ביה"ס לרפואה, לבצע כל ניתוח. אולי הדבר אינו הגיוני אך אין למעשה חוק האוסר על רופא כללי או רופא משפחה, למשל, לבצע הגדלת חזה כמו שאין חוק המונע מכירורג פלסטי לבצע ניתוח אורטופדי.

מנתח פלסטי שהוא רופא מומחה לכירורגיה פלסטית

החיפוש אחר מנתח פלסטי מומחה החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מאפשר להבטיח הכשרה מקיפה של הרופא, איכות ניתוח גבוהה ויותר מכך, הגדלת בטיחות הניתוח והפחתת שיעור הסיבוכים. מומחה לכירורגיה פלסטית הוא רופא אשר סיים הכשרה בבי"ס לרפואה הכוללת שש שנות לימוד ועוד שנת סטאז' מעשי (סה"כ 7 שנים). בסיום תקופת הסטאז' ניתן לרופא רישיון לעסוק ברפואה כללית. בנוסף, על רופא זה לסיים הכשרה של לפחות שש שנים במחלקה לכירורגיה פלסטית המוכרת להתמחות באחד מבתי החולים ברחבי הארץ. הכשרה זו רחבה ביותר ומאפשרת לרופא לבצע מגוון ניתוחים נרחב בכל התחומים בכירורגיה פלסטית לרבות ניתוחים אסתטיים, שחזורי שד, שחזורי ראש וצוואר, שחזורי גפיים, ניתוחים לתיקון מומים מולדים, ניתוחי כוויות וניתוחים אונקולוגיים מסוגים שונים.

קבלת תואר "מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית"

החשיפה הנרחבת והממושכת לניתוחים מאפשרת למתמחה התמודדות עם מצבים מגוונים ומורכבים וסיבוכים שונים אשר מאפשרים לו להיות מנתח פלסטי עצמאי ביום שיסיים את התמחותו. כמות ואיכות הניתוחים נבדקת באופן מדוקדק ע" משרד הבריאות לשם קבלת תעודת מומחה. כמו כן, על הרופא לעבור במהלך ההתמחות מבחן מקיף בכתב ועוד בחינה בע"פ לקראת סיום ההתמחות, בו הוא נדרש לתת פתרונות למקרים שונים בכירורגיה פלסטית. כחלק מדרישות תואר המומחה, על הרופא להגיש עבודת מחקר אותה הוא ביצע באופן מלא. לאחר מילוי חובות אלה מקבל הרופא תואר "מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית" מטעם משרד הבריאות. יש להבדיל תעודה זו מתעודה של "מומחה בניתוחים קוסמטיים" או "מומחה ברפואה אסתטית", אשר אינן תעודות רשמיות המוכרות ע"י משרד הבריאות, אלא תעודות פרטיות.

החברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

כשנה ממועד קבלת תעודת המומחה, עומד המנתח הפלסטי להצבעה של מרבית הכירורגים הפלסטיים במדינת ישראל, אשר מחליטים האם הוא ראוי לשמש חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. לחברות זו משמעות רבה. לאחר קבלת התעודות הרשמיות, מחליטים חבריו שאין בהתנהלותו ובתפקודו כרופא פגם העלול לפגוע במטופליו. החברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מעידה כי הרופא סיים התמחות מקיפה וארוכה והינו מנתח פלסטי בעל ניסיון, אחריות והכשרה מתאימה. את רשימת החברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ופרטי ההתקשרות עימם, ניתן למצוא באתר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.