ניתוחים פלסטיים - NewMe

מתיחת פנים

דף הבית > ניתוחי פנים > מתיחת פנים
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
מתיחת פנים
מתיחת פנים הוא ניתוח פופולארי בקרב בני שישים פלוס, המקפידים לשמור על מראה צעיר באמצעות ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה רפואית.

התאמה לניתוח מתיחת פנים
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
מתיחת פנים - מחירים

ניתוח למתיחת הפנים, או בשמו האחר: הרמת פנים, הוא דרך להצעיר באופן מכאני את הפנים ואיזור הצוואר. תוצאות המתיחה יכולות להיראות טבעיות מאוד, והמראה הסטטי והקפוא שנוצר לאחר ניתוחי פנים הוא כבר נחלת העבר.

סימני הגיל מתחילים להיראות בבירור אצל רוב האנשים קצת אחרי גיל ארבעים. העור מתחיל להיות רפוי באיזור הלחיים והעיניים, קו הלסת הולך ומטשטש, חריצים וקמטוטים שהיו בעבר דקים הולכים ומעמיקים, ייצור הקולגן הולך ופוחת ובכך מאבד העור מגמישותו. ניתוח מתיחת פנים נותן מענה לסממנים הללו ומחזיר למטופל את המראה הצעיר והרענן.

התאמה לניתוח מתיחת פנים

ריפיון העור יכול לנבוע גם מסיבות אחרות, כגון ירידה דרסטית במשקל, כך שלמעשה, טווח הגילאים לניתוח רחב מאוד.

מטופלים עם היסטוריה רפואית בעייתית – מחלות רקע, עישון כבד, צריכת תרופות מדללות דם וכולי – לרוב אינם מועמדים מתאימים לניתוח מתיחת פנים.

בעת המפגש עם הרופא, מנתח פלסטי מומחה, מומלץ לערוך תיאום ציפיות על מנת לפתח ציפיות ריאליות לגבי תוצאות הניתוח ולהתוודע לכל הסיכונים ותופעות הלוואי האפשריים.

הכנה לקראת הניתוח

יש לעשות בדיקת דם מלאה או כל בדיקה נלוות אחרת, על פי בקשת הרופא. כמו כן, ינתנו הנחיות לגבי שתיה, אכילה, עישון ונטילת תרופות לפני הניתוח. מומלץ להתכונן ליום אשפוז אחד לפחות ולהצטייד בכלי רחצה, בגדים להחלפה ותעסוקה לשעות הפנאי.

מהלך הניתוח

ניתוח מתיחת פנים הוא אחד הניתוחים בו חלו תמורות משמעותיות ביותר מאז ביצועו לראשונה באצילה פולניה בשנת 1901, ואף מהניתוחים שבוצעו בשנות ה- 80. כיום הוא מבוצע בשיטות רבות ומגוונות, בהתאם לגיל המטופל ולתוצאה המבוקשת.

מתיחת פנים יכולה לכלול הסרה של עור עודף שנותר לאחר המתיחה, הסרה של תאי שומן וקיצור שרירים, כמו גם תוספות נפח במקומות נדרשים כגון עצמות לחיים.

חלק מהשיטות מיועדות למתיחה יסודית אך שטחית של הפנים ומתאימות לגילאים צעירים יותר – ארבעים עד חמישים. קבוצת גיל זו מאופיינת בעיקר בהדלדלות העור והווצרות קמטים, ופחות ברפיון השרירים עצמם או איבוד מסיבי של תאי שומן. כדי לתקן מצב זה, נעשית מתיחה קטנה לפנים הקרויה בשם מיני ליפט.

שיטות נוספות, מיועדות לגילאים מבוגרים יותר או לניתוחי פנים וצוואר מסויימים, ועשויות לכלול גם הרמה של שכבות השומן והשרירים והידוקן מחדש למקומן המקורי ואף הדגשה של איזורים מסויימים בפנים כמו עצמות הלחיים.
  • מיני מתיחת פנים / "Short Scar Face Lift " - מיועדת בעיקר למטופלים כבני 40-50 .
  • מתיחת פנים קלאסית - מיועדת למטופלים הסובלים מנפילת עור משמעותית באזור הפנים והצוואר.
  • Direct Line - הליך חדיש יחסית המקביל בתוצאותיו למתיחת פנים קלאסית.
במתיחת פנים קלאסית, המנתח מתחיל את החתך באזור ברקה, יורד לקדמת האוזן, מקיף את תנוך האוזן ועולה למאחוריה. צורה זו חושפת את כל אזור הפנים והצוואר ומאפשרת טיפול בכל האזורים הבעייתיים. לאחר מכן, המנתח מרים את השרירים הרפויים באזור הפנים והצוואר ומותח אותם לכיוון הרצוי. במקרים מסויימים הוא מוסיף נפח באזורים מדולדלים, ולבסוף מסיר עודפי עור וסוגר את התפרים, ללא מתח.

בשיטת ה-Direct Line , בניגוד למתיחת הפנים הקלאסית, לא נקטעת אסקפת הדם לעור במהלך הניתוח. כתוצאה מכך הניתוח מתקצר בכשעה וחצי וכן זמן ההרדמה. במהלך הניתוח נשמרים סיבי העור במקומם וכך נמנעת סכנת דימום, זמן ההחלמה מתקצר והמטופל יכול לחזור לשגרה ימים ספורים לאחר הניתוח, בניגוד לזמן החלמה של מספר שבועות שנדרש במתיחת פנים קלאסית.

סוג ההרדמה

ניתוח מתיחת פנים נעשה בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק. הניתוח נמשך כ- 3 שעות ולאחריו המטופל מאושפז למשך לילה אחד להשגחה. באין כל בעיות וסיבוכים המטופל ישוחרר כבר למחרת הניתוח.

אחרי הניתוח

לאחר הניתוח טבעי שתחושו כאבים או אי נוחות. החתכים יימשחו במשחה אנטיביוטית וייחבשו בתחבושות לחץ מסנטר ועד מצח (מסביב לפנים). נקזים יושארו במהלך הלילה על מנת לאפשר לדם ולנוזלים אחרים לצאת. למחרת יוכלו המטופלים לשוב לביתם.

תופעות לוואי וסיבוכים

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח לכל דבר וחשוב להכיר מראש את הסיבוכים ותופעות הלוואי שעלולים להתלוות אליו, על מנת להגיע ליום הניתוח ללא חשש.
  • דימומים או בצקות – אחד ממאה מטופלים יסבול מדימום ביממה הראשונה לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו. במקרה של דימום ניכר יהיה צורך בניקוז.
  • זיהום – תופעה לא נפוצה היא זיהום לאורך החתך, שעלול להשפיע על אופי הצלקות.
  • א-סימטריה – בניגוד למה שהיינו רוצים לחשוב, כולנו א-סימטריים, לפני הניתוח לאחריו. כל עוד חוסר הסימטריה לא הוחמר בעקבות הניתוח, אין סיבה לדאגה.
  • נמק – במקרים נדירים בלבד עלול להתפתח נמק באזור החתך, בעיקר אצל מעשנים כבדים. במידת הצורך ניתן לטפל באמצעות חבישות מיוחדות המאפשרות היווצרות של רקמה חדשה באזור.
  • צלקות – במרבית המטופלים הצלקות מחלימות היטב וכמעט שאינן נראות. אולם, בשל גורמים תורשתיים, בחלק מן המקרים עלולות להופיע צלקות בולטות מהמצופה המלוות ברגישות וגרד.
  • פגיעה בעצב הפנים – אחת הפגיעות החמורות והנדירות. במקרה של פגיעה בעצב הפנים המטופל עלול לאבד תחושה באזורים מסויימים בפניו ו/או לאבד את יכולת התנועה באזור. ההחלמה אפשרית, אם כי היא איטית ולא תמיד מלאה.

החלמה

ניתוח מתיחת פנים מלווה בבצקות ושטפי דם. שטפי הדם נעלמים לרוב לאחר שבוע עד עשרה ימים והבצקות חולפות בהדרגה לאורך כ- 3 שבועות. ניתן לחזור לשגרה כבר לאחר כשבועיים. יש להימנע מפגיעה או לחץ באזור הפנים בכלל ואזור הצלקות בפרט, וכן להימנע מחשיפה ישירה לשמש.

תוצאות

ניתן לצפות לתוצאה סופית של ניתוח מתיחת פנים מקץ 4 עד 6 שבועות ממועד הניתוח. התוצאות מתקבלות בהדרגה עם ירידת הנפיחות בפנים כתוצאה מהבצקות. לרוב המטופלים מאושרים מהתוצאות. הדבר תלוי גם בתיאום הציפיות שנעשה כהכנה לניתוח.

כמו כן, ניתן לשלב ניתוחי מתיחת פנים עם טיפולים משלימים להשגת תוצאות מירביות, באיזורים נקודתיים בהם קיים פער ניכר בהשפעות הגיל, כגון: איזור השפה העליונה, בו נוהגים להווצר קמטים וקמטוטים, יכול להיות מטופל בעזרת פילינג מקומי; זריקות בוטוליניום טוקסין נקודתיות מטפלות בחריצי מצח עמוקים ואף מונעות את העמקתם, והליכי שאיבת שומן מאיזור הצוואר ותחת לסנטר יכולות למקסם גם הן את התוצאות שמושגות בעקבות ניתוח מתיחת פנים.

ניתוחים נלווים הם לעתים הרמת גבות, לשיפור מראה אזור הגבה והעפעף העליון; וניתוח עפעפיים, לצמצום עודפי העור והצטברות של שקיות שומן לכל אורכו של העפעף התחתון ובחלקו הפנימי של העפעף העליון.

מתיחת פנים - מחירים

מחירי מתיחת פנים נעים בין 21,000 ש"ח ל- 65,000 ש"ח. טווח המחירים משתנה בהתאם לשיטת הניתוח, ובהתאם לפרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת השוואת מחירים - כגון בחירת מנתח פלסטי מומחה. כמו כן, המחיר משתנה במידה והניתוח נעשה בשילוב עם טיפולים משלימים או עם ניתוחים נלווים.