ניתוחים פלסטיים - NewMe

ניתוחי חזה והנקה

דף הבית > מגזין > ניתוחי חזה והנקה
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
מקובל לחשוב כי ניתוחי חזה עלולים לפגוע ביכולת ההנקה של האישה ועל כן מוטב להמתין עד תום ההריונות וההנקות לפני שמתכננים לעבור ניתוחים פלסטיים בחזה. אך האם זה מוסרי להטיף לאישה שלאורך כל תקופת הפוריות שלה עליה להסתובב עם שדיים שהיא איננה מרוצה מהם? האם באמת נגזר על האישה כי "בעצב תלדי בנים" גם בעידן המודרני? הגיע הזמן לבדוק את העניין.

המיתוס

נשים רבות השוקלות לעבור ניתוחי חזה חוששות שמא הניתוח יפגע בצינוריות או בבלוטות החלב, דבר שיגרום לקשיים בהנקה ואף לאי יכולת להניק. למעשה, בניתוחי הגדלת חזה, כמו גם בהקטנת חזה, הרופא לא מנתק את הפטמה והעטרה ממקומן, אלא מעצב מחדש את השד בתוך מעטפת העור הקיימת, על כן אין כל סיבה לחשוש מפגיעה ביכולת ההנקה. במקרים מסויימים, כמו למשל פטמה שקועה, ישנו אף יתרון בניתוח, שכן השתל המוכנס אל השד יגרום לפטמה לבלוט החוצה ויקל על תהליך ההנקה. עם זאת, חשוב לזכור כי כמו בכל התערבות כירורגית, גם בניתוחי חזה למיניהם קיימים סיכונים וסיבוכים העלולים לגרום לקשיים בהנקה.

ניתוחי חזה והנקה

הגודל לא קובע

האם קיים הבדל בין ניתוח הגדלת חזה לניתוח הקטנת חזה בכל הנוגע לפגיעה בהנקה או בכמות החלב?

החוכמה היא להתרחק מצינוריות החלב במהלך הניתוח. על כן יש לבחור מנתח פלסטי מנוסה ולציין בפניו את רצונך להניק לאחר הניתוח. חשוב לזכור כי הקטנת החזה אינה שקולה להקטנת כמות החלב שהשד מייצר, ממש כשם שהגדלתו לא מגדילה את כמות החלב. נשים המודאגות שמא הסיליקון עלול להזיק לבריאות התינוק יכולות להתנחם בכך שמדי יום מליוני תינוקות מוצצים במרץ מוצצים עשויים סיליקון וטרם נרשמה תלונה.

כל אישה לגופה

כמה זמן מומלץ לחכות לאחר הלידה עד שניתן לבצע את הניתוח? האם לא מומלץ בכל זאת להמתין עד תום כל ההריונות וההנקות?

גופה של אישה שייך לה. היא המחליטה היחידה בנוגע לניתוחים פלסטיים ממש כשם שהיא המחליטה אם ללדת, להניק או להפיל. אין זה מוסרי להטיף לנשים שעליהן להסתובב עם שדיים שהן אינן מרוצות מהם לאורך כל תקופת הפוריות, הנמשכת למעלה מעשרים שנה, ובמיוחד כשאין כל סיבה לפגיעה ביכולת ההנקה כאשר הניתוח מבוצע על ידי מנתח מנוסה ועובר ללא תקלות. יש להמתין לא פחות משישה חודשים לאחר הלידה לפני שעושים ניתוח חזה.

נקודות למחשבה

יתכן שתרצי להניק יום אחד. גם אם את צעירה והמחשבות על ילדים רחוקות ממך; גם אם כבר יש לך ילדים ובחרת עד היום שלא להניק. בכל מקרה, אל תפסלי מראש את ההנקה רק משום שעברת ניתוח חזה.

חשוב לבחור מנתח פלסטי מנוסה ולשתף אותו ברצונך להניק בעתיד. אל תתביישי לבקש הסבר מקיף על הניתוח ועל הסכנות לפגיעה ביכולת ההנקה, ולוודא עם הרופא כי שתלי הסיליקון בהם הוא משתמש עומדים בכל התקנים.

בזמן ההריון השדיים מתמלאים ומתעגלים מעצמם. שתלי סיליקון גדולים עלולים לגרום לחוסר פרופורציה בתקופת ההריון וההנקה ולגרום לכאבי גב.

במידה ואת מעוניינת להניק מומלץ להתחיל בכך כמה שיותר מוקדם לאחר הלידה. ניתן לקבל הדרכת הנקה לפני הלידה וכן במחלקת היולדות, לאחריה. אל תתביישי לשתף את היועצת בניתוח שעברת.