ניתוחים פלסטיים - NewMe

ניתוח אף

דף הבית > ניתוחי פנים > ניתוח אף
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
ניתוח אף
ניתוח אף מככב ברשימת ניתוחים פלסטיים נפוצים בארץ ובעולם. אין זה פלא: האף הוא האיבר הבולט ביותר בפנים ועל כן כאשר הוא חורג בצורתו או בגודלו, הדבר מגדיר למעשה את איך שאנו נראים.

התאמה לניתוח אף
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
ניתוח אף - מחירים

לפחות אחד מחמישה אנשים יעיד כי הוא לא מרוצה ממראה אפו: הבליטה, הזווית, הפרופורציה או פשוט הצורה. מטרת הניתוח היא להכניס את האף לפרופורציה עם שאר הפנים ולדאוג כי האף החדש ישתלב בטבעיות עם האלמנטים השונים המרכיבים את פנינו.

התאמה לניתוח אף

ככלל, כל אדם שאינו מרוצה מאפו יכול להיות מועמד לניתוח אף. חשוב להבין כי ניתוח אף מטרתו לשפר את מראה האף בפרט והפנים בכלל, ולא לעצב אף "מושלם" כמו של שחקן זה או אחר. מומלץ להמתין עד תום גיל ההתבגרות, עת האף מסיים את גדילתו והמטופל מספיק בוגר על מנת לבחור בניתוח באופן מושכל ועצמאי.

במהלך פגישת היעוץ יבקש הרופא לדעת איך היית רוצה שאפך ייראה. הוא יבחן גורמים שונים, כגון מבנה עצמות האף והסחוס, צורת הפנים ועובי העור על מנת להעריך את התוצאה הריאלית האפשרית. חשוב לציין בפני הרופא אם עברת ניתוח אף בעבר או אם אפך נפגע, גם אם מדובר בפציעה ישנה.

ישנם מנתחים פלסטיים שיעדיפו להציג בפני המטופל הדמיה ממוחשבת של התוצאה. חשוב לוודא כי הרופא עצמו מבצע את ההדמיה ולא מישהו אחר במרפאה. כמו כן, חשוב לזכור כי אף פעם לא ניתן להבטיח שהאף המנותח ייראה בדיוק כמו בהדמיה. ההדמיה הממוחשבת הנה כלי המחשה ותקשורת עם המטופל. יחד עם זאת, אין להסיק כי רופאים שאינם משתמשים בהדמיה ממוחשבת הנם פחות טובים; יש מנתחים שיעדיפו אותה ויש שיוותרו עליה.

ישנם מטופלים, שמעבר לחוסר שביעות הרצון ממראה האף, סובלים גם מהפרעות נשימה שונות. חשוב מאוד לציין זאת בפני הרופא על מנת לבחון את אפשרות השילוב בין ניתוח אף פלסטי למטרה אסתטית לניתוח אף רפואי לתיקון בעיות הנשימה.

הכנה לקראת הניתוח

חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא בנוגע לשתייה, אכילה, עישון ונטילת תרופות לפני הניתוח. יש לקחת בחשבון שבמקרים מסויימים לאחר הניתוח תאושפזו ללילה במרפאה, ולבוא מוכנים מבחינת כלי רחצה, בגדים להחלפה ועיסוקים לשעות הפנאי. מומלץ לקחת בחשבון שלושה ימים עד שבוע חופש וכן להעזר בחבר או קרוב משפחה לפני ואחרי הניתוח.

מהלך הניתוח

באופן כללי קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי אף, ניתוח אף פתוח וניתוח אף סגור. בעוד מנתחים פלסטיים מסויימים מעדיפים את הטכניקה הסגורה, מפני שזהו הליך קצר יותר בעל זמן החלמה מהיר יותר, שני סוגי ההליכים מפיקים תוצאות מצוינות.

ניתוח אף סגור - השיטה הנפוצה: הרופא מבצע חתכים קטנים בתוך הנחיריים על מנת לאפשר גישה לעצם ולסחוס. המנתח מעצב מחדש את האף על ידי הסרת או הוספת, סחוס רקמה או עצם. בניגוד לניתוח אף פתוח, העור איננו מורם ממבנה האף ולמעשה אין כל צלקות חיצוניות לאחר הניתוח.

ניתוח אף פתוח - שיטה מורכבת: המנתח מבצע חתך בין הנחיריים על מנת לאפשר גישה אל הסחוסים בקצה האף. שיטה זו נמצאת פחות בשימוש ואופיינית יותר במקרים של ניתוח אף חוזר, תיקון ניתוח אף, או תיקון לאחר פציעה מורכבת.

בסיום הניתוח יושמו טמפונים בנחיריים לספיגת הדימומים וגשר האף יקובע על ידי סד-פלסטי רפואי.

סוג ההרדמה

ניתוח אף יכול להימשך בין שעה לשלוש שעות, בהתאם לכל מקרה. מרבית ניתוחים פלסטיים באף מבוצעים בהרדמה מקומית עם טשטוש, עם נוכחות של רופא מרדים בחדר הניתוח.

ישנם מנתחים שמעדיפים לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה, אולם יש לציין שבהרדמה מלאה מוכנס צינור נשימה לפה המטופל אשר מכוסה על ידי סדינים סטריליים שלמעשה מסתירים חלק מהפנים, כך ששיטה זו לא מאפשרת התייחסות מלאה לפרופיל הפנים.

אחרי הניתוח

יתכן כי במהלך היממה הראשונה לאחר הניתוח תחושו כאב ואי נוחות בפנים. הדבר עלול להיות מלווה בשטפי דם תחת העיניים (שבפני עצמם אינם מכאיבים, אולם נראים כ"פנסים" של ממש). ניתן לקבל משככי-כאבים במרשם מהרופא. חשוב להקפיד לשמור את הראש מוגבה ולהימנע מלישון על הבטן או על הצד.

תופעה פחות שכיחה ופחות נעימה מיד אחרי ניתוח אף היא הקאת דם שנזל במהלך הניתוח לתוך הפה, וממנו לקיבה. זה אמנם נראה רע ומרגיש בהתאם, אולם מדובר בכמות מזערית והדבר אינו מסוכן. ניתן להעביר את הטעם הרע על ידי שתיית מים או מיץ.

נפיחות ואף דימום קל הינם שכיחים בימים שלאחר הניתוח והם יחלפו תוך מספר ימים עד שבועות. יש להימנע מלקנח את האף כשבוע וכן מכל לחץ או פגיעה באזור. לאחר כשבוע עד שבועיים יוסרו החבישות, התפרים (אם ישנם) והסד הרפואי. לאחר הסרתם יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש במשך כמה שבועות, לפי הוראות הרופא.

תופעות לוואי וסיבוכים

ככל התערבות רפואית, גם ניתוח אף חשוף לסיבוכים ותופעות לוואי, אולם אלו אינם נפוצים. עם זאת, חשוב להכירם מבעוד מועד ולשאול את הרופא לגביהם על מנת להסיר חשש בבואכם לניתוח.
  • זיהום.
  • דימום מהאף.
  • תגובה שלילית להרדמה (במקרה של הרדמה מלאה – הסכנות המלוות לסוג הרדמה זה).
  • הופעת נקודות אדומות על גבי העור (צרורות נימים).
  • במקרה של ניתוח פתוח – צלקות בבסיס האף.

החלמה

לרוב ניתן לחזור לשגרה ימים ספורים לאחר ניתוח אף, גם אם התחבושות טרם הוסרו. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת (ריצה, שחייה, יחסי מין וכולי), להימנע משפשוף האף או הפעלת לחץ עליו, ומחשיפה ישירה לשמש. למרכיבי משקפיים מומלץ לשים עדשות מגע לתקופת ההחלמה או להרכיב את המשקפיים באופן שלא יווצר לחץ על גשר האף. עם הופעת כל סימן חריג או כאב שחורג מהנורמלי יש לפנות לרופא.

תוצאות

במרבית המקרים, במידה ונערך תיאום ציפיות ריאלי לפני הניתוח, המטופלים מאושרים מהתוצאה ומרוצים מאוד מהאף ה"חדש". למעשה, ניתן יהיה לקבל רושם מהגודל והצורה החדשים כבר מיד לאחר הניתוח, גם עם הסד והתחבושות. לאחר הסרתם האף עשוי להיות עוד נפוח ועם שטפי דם, אולם עם זאת ישתלב עם הפנים פחות או יותר באופן הצפוי. רק במקרים מועטים יש צורך בניתוח תיקון ובכל מקרה יש לזכור כי האף יחלים באופן מלא רק כשנה לאחר הניתוח.

ניתוח אף - מחירים

מחירי ניתוח אף נעים בין 5,500 ש"ח ל- 16,000 ש"ח. טווח המחירים משתנה בהתאם למנתח ולפרמטרים אחרים. כמו כן, במידה והניתוח האסתטי משולב בניתוח לתיקון נשימה, יש לבדוק את אפשרות השתתפות קופת החולים בהוצאות הניתוח.
למידע נוסף בנושא - ניתוח אף מחירים.
יש לציין כי ביצוע סקר מקיף של השוואת מחירים, מעבר לווידוא הגינות המחיר, יעניק לכם אינפורמציה חשובה מאוד, כגון: איכות השירות של המרפאה, נחמדות הצוות ורצינותו ופרטים נוספים שבדרך כלל "קוראים בין השורות". בהצלחה!