ניתוחים פלסטיים - NewMe

ניתוח עפעפיים

דף הבית > ניתוחי פנים > ניתוח עפעפיים
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים נועד לתקן פגמים שנוצרו במהלך השנים באזור העיניים וגורמים למראה עצוב, עייף וזקן.

התאמה לניתוח עפעפיים
הכנה לקראת הניתוח
מהלך הניתוח
אחרי הניתוח
ניתוח עפעפיים - מחירים

העיניים, כמאפיינים מרכזיים של הבעות הפנים שלנו, טומנות בחובן מסרים של רגשות, חיוניות וגיל. העיניים הן ראי הנפש, ועיניים המוסתרות על ידי עפעפיים נפולים משדרות עייפות. ניתוחים פלסטיים בעפעפיים נותנים מענה לבעיה זו, שלעתים אף מלווה בהפרעה לשדה הראייה.

במרוצת השנים, גורמים כגון גיל ותורשה מביאים לצניחת העפעפיים והתרופפות העור. מצב זה, יחד עם השקיות והנפיחות המאפיינות את אזור העפעפיים התחתונים, עלול לגרום לאזור העיניים להיראות עייף ומבוגר מכפי גילו של האדם. ניתוח עפעפיים הוא פתרון פשוט לרענון מראה הפנים והצערתם, והוא שכיח אצל נשים וגברים כאחד.

התאמה לניתוח עפעפיים

ככלל, כל מי שאינו מרוצה ממראה עפעפיו ו/או סובל מקשיי ראייה עקב מצב העפעפיים, יכול להיות מועמד לניתוח עפעפיים. מרבית המטופלים הינם מעל גיל 40 , גברים כנשים.

במהלך פגישת הייעוץ חשוב לציין בפני הרופא מה המראה האידיאלי מבחינתכם ולהקשיב לעצתו, על מנת לערוך תיאום ציפיות ריאלי. הרופא המנתח יבקש לדעת את ההיסטוריה הרפואית שלכם לרבות רגישות לתרופות ואלרגיות. במידה ואתם סובלים מבעיות בבלוטת התריס, לחץ דם גבוה, מחלות כלי דם, מחלות לב וסוכרת, יובש בעיניים או חוסר כרוני בדמעות, היפרדות רשתית וגלאוקומה, יש לציין זאת בפני הרופא.

המנתח הפלסטי יבחן האם די בניתוח עפעפיים עליונים או שמא יש צורך בשילוב עם ניתוח עפעפיים תחתונים. כמו כן, יוחלט האם יש צורך בהסרת עודפי העור ושקיות השומן באזור. נקודה נוספת שתבחן היא שילוב ניתוח עפעפיים עם ניתוח הרמת גבות ו/או ניתוח מתיחת פנים.

הכנה לקראת הניתוח

חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא בנוגע לשתיה, אכילה, עישון ונטילת תרופות לפני הניתוח. חשוב לדאוג להסעה הלוך ובמיוחד חזור מהניתוח, שכן אסור לנהוג לאחר ניתוח עפעפיים ויש לתת מנוחה לעיניים. כמו כן, יתכן כי בימים הראשונים אחרי הניתוח תזדקקו לעזרה מחבר או קרוב משפחה ומומלץ לדאוג לכך מבעוד מועד.

מהלך הניתוח

ניתוח עפעפיים עליונים: הניתוח מתמקד בהסרת עודפי עור ושומן באמצעות חתך עדין בעפעף העליון לאורך קו הקפל הטבעי של העפעף, כך שהצלקת שלאחר הניתוח מוסתרת על ידי הקפל וכמעט שאיננה נראית. החתך נסגר על ידי תפירה עדינה המותאמת לסוג העור באזור זה. אורך הניתוח כשעה וזמן ההחלמה ממנו קצר מאוד.

ניתוח עפעפיים תחתונים: הניתוח מתמקד בהסרת עודפי עור ושומן וניתן לביצוע באחת משתי שיטות. הראשונה זהה בעיקרה לשיטה בה מבוצע ניתוח הרמת עפעף עליון; השנייה, חדישה יותר, מתבצעת על ידי הסרת השומן דרך פנים העפעף, ללא חתך, תפרים או צלקות. עודפי העור מוסרים על ידי חתך עור חיצוני בצד העפעף, שאינו נראה. אורך הניתוח כשעתיים וזמן ההחלמה ממנו עשוי להימשך כשבועיים.

ניתוח משולב: במרבית המקרים נהוג לשלב את ניתוח הרמת העפעפיים עם ניתוח הרמת גבות, שמבוצע דרך אותו החתך, כך שאינו מצריך חתכים וצלקות נוספים. ניתוח משולב נעשה לרוב למטרות אסתטיות ותוצאותיו מצעירות את מראה המטופל בכעשר שנים.

סוג ההרדמה

ניתוח הרמת עפעפיים מבוצע לרוב בהרדמה חלקית עם טשטוש. המטופל לא יחוש כאב אך עם זאת יתכנו עקצוצים קלים או חוסר נוחות בזמן הניתוח. במקרים בהם ישנה הסכמה בין המנתח למטופל ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה.

אחרי הניתוח

לאחר ניתוח עפעפיים טבעי שתחושו כאב, אי נוחות ונפיחות. מומלץ להשתמש ברטיות קרות וניתן לקבל משככי כאבים במרשם מהרופא. התפרים יוסרו כשבוע אחרי הניתוח ויתכן כי הצלקות תהיינה אדומות או מגרדות בתחילה, אך הדבר יעבור ובסופו של דבר הצלקות כמעט שלא יורגשו. למרות שמדובר בניתוח באיזור העיניים, יש להימנע מפעילות פיזית מאומצת לפחות כשבועיים מיום הניתוח. כמו כן, יש להימנע משחייה, הרכבת עדשות מגע, חשיפה לשמש, לאור חזק ולרוח. ניתן לשוב ולקרוא ספר או לראות טלוויזיה כיומיים לאחר ניתוח. עם איפור מומלץ לחכות כעשרה ימים.

תופעות לוואי וסיבוכים

ניתוח עפעפיים, ככל התערבות כירורגית, אינו חף מתופעות לוואי וסיבוכים, גם כשמדובר בניתוח פשוט יחסית. מוטב להתוודע אליהם מבעוד מועד:
  • ראיה מטושטשת או ראייה כפולה למשך כמה ימים.
  • נפיחות זמנית בצידי העפעפיים.
  • חוסר סימטריה קלה במהלך ההחלמה ושטפי דם תת-עוריים.
  • ציסטות תת עוריות קטנות לאחר הוצאת התפרים.
  • קשיים זמניים בסגירת העפעפיים בשינה.
  • אקטרופיון - סיבוך נדיר המתבטא ב"משיכה" כלפי מטה של העפעפיים. התופעה תחלוף מעצמה תוך מספר שבועות, אולם במקרים נדירים יש צורך בניתוח תיקון.
  • בצקות כתוצאה מהצלקות - יחלפו מעצמן או בטיפול מקומי פשוט.

החלמה

לאחר הניתוח תקבלו משחה לסיכוך וטיפות עיניים לשמירה מפני התייבשות. המשחה עלולה לגרום  לטשטוש ראייה זמני. אחרי ניתוח עפעפיים אתם עלולים לסבול מתופעות לוואי זמניות כגון ראייה כפולה, דמעת ורגישות לאור.

שטפי הדם, הבצקות והנפיחות יעלמו בהדרגה במהלך מספר שבועות עד חודשים, עד לקבלת המראה המבוקש וההקלה בראייה. החלמת הצלקות הינו תהליך איטי יותר שעשוי להימשך בין חצי שנה לשנה. בתקופה זו יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש ולהעזר בקרם הגנה ומשקפי שמש.

תוצאות

המטופל יתחיל להבחין בשיפור מצב החבלות באזור העין בתוך שבעה עד עשרה ימים מתום הניתוח. בעוד תוותרנה מספר צלקות קטנות, על פי רוב הן תהיינה מוסוות על ידי קווי המתאר הטבעיים של העפעף. יתכן והצלקות תהיינה אדומות בתחילה אך אדמומיות זו תעלם בתוך חודשים ספורים ותהפוך לקו לבן עדין. ניתוח עפעפיים יכול לשחזר בהצלחה מראה עיניים צעיר ומלא חיים לשנים ארוכות ותוצאותיו נשמרות לטווח ארוך, אך חשוב לזכור כי לא ניתן לעצור לחלוטין את הזדקנות העור.

ניתוח עפעפיים - מחירים

מחירי ניתוח הרמת עפעפיים נעים בין 7,500 ש"ח ל- 12,000 ש"ח. המחיר הוא לניתוח הרמת עפעפיים עליונים או תחתונים. לא לשתי הפרוצדורות. טווח המחירים עשוי להיות שונה בין מנתח פלסטי אחד לשני ובהתאם לפרמטרים אחרים.