ניתוחים פלסטיים - NewMe

כל המידע על תעשיית הסיליקון

דף הבית > מגזין > תעשיית הסיליקון
ניתוחים פלסטיים
שלל מרפאות מומחים מהשורה הראשונה!
הצעות מחיר ללא כל התחייבות!
מנתחים פלסטיים מהטובים בארץ!
קבלת מידע ישירות מהמרפאות!
כל המידע על ניתוח פלסטי בקליק אחד!
החלטת לעבור ניתוח להגדלת חזה, לעבות מעט את השפתיים, לעצב את עצמות הלחיים או את הישבן – הכל כדי להרגיש שלמה יותר עם הגוף שלך ולהראות מושכת יותר. כיום, ניתוחים פלסטיים הם דבר שכיח בארץ ובעולם, ומנתחים פלסטיים עושים שימוש בחומר הסיליקון לניתוחים שונים ובשתלי סיליקון בפרט לצורך ניתוח הגדלת חזה. בעוד ששתלים להגדלת חזה עם תמיסת מי מלח יצאו כמעט מהשוק בעקבות נזילות וחסרונות נוספים, הסיליקון נשאר השחקן המרכזי. אז אם אתן מתכננות לעבור ניתוח פלסטי שכזה, כדאי שתכירו קצת את החומר המיוחד הנקרא סיליקון. לפניכם כל המידע על תעשיית הסיליקון בתחום הרפואה האסתטית.

מזיק או מגן? האמת על הסיליקון

כבר בתחילת שנות ה- 50 הומצא הסיליקון לשימוש רפואי ובשנת 1962 בוצעה הגדלת החזה הראשונה באמצעות שתל סיליקון. מאז מיליוני נשים עברו את הניתוח. מחקרים רבים נערכו בנושא שימוש רפואי בסיליקון, ונבדקו היתרונות והחסרונות. בשנות ה- 90 נאשם הסיליקון בגרימת מחלות קשות כמו סרטן השד ומחלה אשר תוקפת פרקים ושרירים. ארגון הFDA  האמריקאי, זה שאחראי על המזון והתרופות, אסר על שימוש בחומר הסיליקון למטרות רפואיות וביקש למצוא שיטות אחרות להגדלת חזה.

הזמן עבר ונערכו ניסויים רבים. נבדק ונמצא שחומר הסיליקון לא רק שאינו מסוכן, סטטיסטית הוכח שנשים אשר נמצאים בגופן שתלי סיליקון נוטות לחלות במחלת סרטן השד פחות מנשים אחרות. מחקרים חדשים מדווחים על סוג של סרטן נדיר אחר, אשר לפי הטענה שתלי סיליקון מגדילים את סיכויו להתפתח. עוד מראים המחקרים אפשרויות לבעיות בהנקה וסיכונים אחרים. בשנת 2011 הייתה בהלה עולמית שגרמה חברה צרפתית המייצרת שתלי סיליקון אשר התמוססו בגופן של נשים.

מחקרים חדשים יוצאים כל הזמן ורצוי להתעדכן, להתייעץ עם נשים שעברו את הניתוח ועם הרופא המנתח. כדאי גם לזכור שמשום שהניתוח הוא פופולארי ביותר, כך גם מערכת הבריאות צריכה להתמודד עם יותר סיבוכים.

עוד בימיה של מרילין מונרו

זה אולי מפתיע שכבר בתחילת שנות ה-60, שנים אחדות לפני שצעד האדם הראשון על הירח, שודרגו השתלים לאלו שעוד היום נעשה בהם שימוש – מעטפת סיליקון אשר מכילה בתוכה ג'ל סיליקון. כן, אותם שתלים שפותחו בשנות ה-60 מככבים היום בהוליווד וברחבי העולם.

"שיראה אמיתי אבל"

ישנם ארבעה סוגים של שתלי סיליקון. כולם בצורות שונות, מבלי כל קשר לגדלים. בחירת סוג השתל תעשה יחד עם הרופא המנתח, אך תהיה בחירתה של המטופלת. לפני שמגיעים למרפאה, כדאי להחליט על הגודל, בצורה ברורה ולא עמומה כמו "חזה שיראה טבעי". זכרי שמבנה הגוף שלך מתאים לשתלים מסוימים. לשתלים השונים גם מחירים שונים, אז כדאי לשאול במרפאה אילו שתלים הם מציעים.

סיליקון - לא רק בחזה

בינתיים רק דיברנו על השתלת סיליקון בחזה, אבל סיליקון הושם לשימוש רפואי גם באזורים אחרים בגוף, כמו השפתיים, הישבן ועוד.

הזרקת סיליקון לשפתיים נחשבת בטוחה מאוד. "נדידת החומר" – דבר שגורם לדאגה בקרב מטופלים רבים, הוא לא דבר שאמור לקרות בשיטת ההזרקה בארץ. מכיוון שמדובר במיקרו טיפות – טיפות קטנות עד 1 CC בכל טיפול, הטיפות נעטפות מיד ברקמה צלקתית טבעית שמייצר הגוף ומונעת כל תזוזה של החומר. לפי המחקר שערכנו, בשיטת ההזרקה הזו אין בעצם סיכויים לנדידת חומר.

בשנים האחרונות החלה הרפואה לאמץ את הסיליקון גם למילוי קמטים בפנים. במקרה זה, הסיליקון מועבד לשמן ושוב כמו בשפתיים, מוזרק בטיפות זעירות. מה זה אומר? סבלנות רבה.

ואחרון חביב לאלו הרוצות ישבן מכובד כמו של ביאונסה, ניתן היום אף להשתיל שתלי סיליקון לישבן.

אכן, שימושים רבים יש לסיליקון, אך כמו בכל ניתוח או הליך, אנו ממליצים לחקור ולברר מה בדיוק מתאים לכם. שיהיה בהצלחה!